Як заміряти і відслідковувати ефективність SEO (частина 1)

Хоча кожен бізнес унікальний, і у кожного сайту свої SEO-метрики, які потрібно перевіряти, список нижче майже універсальний.

Ми розповімо про метрики, критичні для SEO, і що відстежувати в SEO-оптимізації. В статтю ми не включали більш загальні метрики.

Частка переходів з пошукових систем

Щомісяця потрібно відстежувати внесок кожного джерела трафіку на сайт, включаючи:

  • Пряму навігацію: коли користувач вводить ваш сайт в пошуковий рядок, додає ваш сайт в закладки, пересилає на нього посилання в пошті без коду відстеження;
  • Реферальний трафік: від посилань в інтернеті або поштою, від посилань з рекламних кампаній;
  • Пошуковий трафік: трафік від запитів з пошукових систем.

Якщо ви будете знати відсоток трафіку і точні цифри, це допоможе визначити просідання в трафіку і дасть основу для порівняння в майбутньому. Наприклад, якщо ви бачите, що трафік сильно виріс, але він йде від реферальних посилань з низькою релевантністю, не варто сильно радіти. З іншого боку, якщо трафік з пошукових систем сильно падає, це привід для занепокоєння. Потрібно використовувати ці дані, щоб відстежувати маркетингові зусилля і планувати, як ви будете нарощувати трафік.

Органічний трафік

3 основні пошукові системи складають 95%+ всього трафіку в Штатах: Google і об’єднання Yahoo! -Bing. Для більшості країн поза США, 80%+ пошукового трафіку йде з Google, за винятком деяких країн на кшталт Росії та Китаю. Вимірювати внесок кожного пошукача в трафік на сайт корисно з кількох причин:

Краще розуміти причини потенційного зниження трафіку

Якщо трафік з пошукових систем сильно просяде, знання відносного і точного вкладу кожного пошукача допоможе розібратися в проблемі. Якщо трафік з усіх пошукових систем просідає в рівній мірі, швидше за все, проблема в доступності сайту. Якщо трафік з Google падає, а з інших пошуковиків залишається на колишньому рівні, швидше за все, Google наклала санкції на ваш сайт або знецінила ваші SEO-зусилля.

Зрозуміти стратегічну цінність

Швидше за все, у деяких зусиль, які ви вживаєте в SEO-оптимізації, буде більше позитивних результатів, ніж у інших. Наприклад, ми побачили, що тактики посторінкової оптимізації, як-от включення ключових слів, дають більше результатів з Bing і Yahoo !, ніж з Google. З іншого боку, отримання певних якірних текстових посилань від більшої кількості доменів дає більше результатів з Google. Якщо ви можете визначити тактики, які більш успішні з певним пошукачем, ви краще зрозумієте, на чому зосередитися.

Джерело: moz.com