ICANN щодо контролю над цiнами доменiв .org

ICANN відповідає на запитання щодо того, чому вона вирішила зняти контроль за цінами.

Раніше цього місяця Асоціація Інтернет-торгівлі попросила Сайруса Намазі, старшого віце-президента відділу глобальних доменів ICANN, роз’яснити своє рішення про зняття контролю за цінами на .org домени.

Справа в тому, що коли спільнота ICANN працювала над базовою угодою для нових доменних імен верхнього рівня, багато людей побоювалися, що ця угода буде використовуватися як основа для всіх доменів вищого рівня, а не лише нових. Цi люди зазначали, що нові TLD впроваджуються на іншому ринку та за іншими правилами, ніж у старих доменах верхнього рівня, і що важливо провести розмежування між ними.

З листа Намазi:

Угода Base RA була розроблена для підтримки нових загальних доменів верхнього рівня (gTLD), створених за допомогою Нової програми gTLD 2012 року. Вона розроблялась за допомогою багатосторонніх перемовин з організаціями знизу вгору, включаючи кілька раундів публічних коментарів, і узгоджувалась з основними рекомендаціями політики щодо організації загальних імен (GNSO) щодо нових gTLD. Створена в 2013 році, Base RA зараз застосовується до понад 1200 gTLD. Орган ICANN послідовно використовував Base RA як вихідну точку для обговорень з деякими операторами gTLD щодо поновлення їхніх Угод про реєстр. Base RA надає додаткові гарантії та вимоги щодо безпеки та стабільності порівняно із застарілими угодами. Починаючи з 2014 року, декілька більш давнiх gTLD поновили свої угоди про прийняття Base RA: .cat, .jobs, .mobi, .pro, .tel, .travel, .pro, .tel, .travel і останнім часом .asia, .biz, .info и .org

Відповідь Намазі також включає позицiю ICANN щодо підвищення цін: реєстранти зможуть поновити послуги на десять років за сьогоднішніми цінами, якщо буде оголошено підвищення.

Джерело: domainnamewire.com