США відкривають запаси IPv4

Уряд США дозволив Міністерству оборони продати близько 200 мільйонів адрес інтернет-протоколу 4-ї версії. Кілька блоків IPv4-адрес планується продати протягом десяти років.

На думку аналітиків, нові адреси знизять поточну вартість IPv4, але не вирішать проблему нестачі IPv4 для ринку.

Через вичерпання IPv4-адрес, ціни на них постійно зростають – середня ціна в 2015 році становила близько $6, а в 2018 році вона досягла уже $17.

Міністерство оборони США оголосило про продаж близько 200 мільйонів IPv4 адрес у кількох великих та середніх блоках. За словами Вінцентаса Грініуса, генерального директора Heficed – постачальника послуг інфраструктури IP-адрес, нові адреси зменшать поточні ціни IPv4, але не вирішать дефіцит IPv4 для певних гравців ринку.

Як цей продаж Міністерства оборони вплине на ринок IP-адрес у найближчі роки? Чи мають шанси малі компанії?

Новий випуск адрес IPv4 буде продаватися у великих та середніх блоках, а оскільки Міністерство оборони має термін, вони зосереджуються на великих покупцях. Великі компанії, такі як Amazon, Microsoft чи Google завжди прагнуть розробити бази даних IP-адрес, що зробить їх потенційними покупцями.

«Найбільші постачальники ринку завжди хочуть придбати більше IP-адрес. Оскільки кількість IPv4-адрес стикається з виснаженням, і ми повільно переходимо до IPv6, корпорації охочіше збирати якомога більше IPv4-адрес. У той же час випущені адреси містяться великою масою, що не дає багато шансів меншим покупцям та брокерам отримати справедливу частку. Тому я вірю, що в кінцевому підсумку ми придбаємо все кілька великих корпорацій», – висловив стурбованість Вінсенс Гріній.

Чи більше адрес означають нижчі ціни?

З новими випусками на ринок компаніям обіцяють нижчі ціни IPv4.

«Через виснаження адреси IPv4 ціни вже деякий час ростуть. Середня ціна в 2015 році становила близько 6 доларів, в 2018 році ціна однієї адреси IPv4 вже сягала 17 доларів, і передбачається, що ця кількість лише зросте і подвоїться в наступні роки. Можливо, законопроект Міністерства оборони міг би принести позитивні зміни та знизити ціни на IPv4, але якщо ці адреси поділяються лише кількома великими корпораціями, ми, мабуть, цього навіть не помітимо “, – сказав Вінцентас Грініус.

Ризики зловживання IP-адресами

Багато IP-адрес пов’язані зі спамом, хакерством та подібними діями. Компанії створюють чорні списки, щоб стримувати зловживання, але чим більше адрес входить в Інтернет, тим складніше. Вінцентас Гріній вважає, що потенційні покупці – великі корпорації можуть допомогти вирішити проблему: «Хоча кожен власник адреси може зловживати своїми правами на користування, контролювати його стає надзвичайно складним через збільшення кількості нових адрес. Однак, якщо лише великі та відомі корпорації отримують нові адреси IPv4, зловживання IP-адресами можна простежити легше».

Новий випуск IPv4 може похитнути ринок. Також нові адреси IPv4 відкладають перехід до IPv6 і дають нам більше часу на підготовку.

Джерело: domainpulse.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*