Браузери Opera, Brave і Vivaldi проігнорують обмеження Chrome для блокувальників реклами

Google має намір в майбутніх версіях Chrome серйозно урізати можливості блокувальників реклами. Але розробники Brave, Opera і Vivaldi не планують змінювати свої браузери, незважаючи на загальну кодову базу.

Вони підтвердили в публічних коментарях, що не мають наміру підтримувати зміну системи розширень, яку в пошуковому гігантові анонсували в січні цього року в рамках Manifest V3. Проблеми можуть бути не тільки у блокувальників. Зміни торкнуться розширення для антивірусних продуктів, забезпечення батьківського контролю і різних служб підвищення конфіденційності.

Розробники та користувачі розкритикували позицію Google і заявили, що це спроба насильно збільшити прибуток рекламного бізнесу компанії. А керівництво компанії повідомило, що блокувальники реклами залишаться тільки для користувачів корпоративної категорії. Manifest V3 запустять в січні 2020 року.

Розлюченi користувачі Chrome почали придивлятися до альтернатив у вигляді Firefox та інших браузерів на основі Chromium. А розробники браузерів заявили, що підтримуватимуть стару технологію webRequest. Наприклад, так зроблять в Brave, в якому є ще і вбудований блокувальник. Також браузер продовжить підтримувати uBlock Origin і uMatrix.

Те ж заявили й в Opera Software. «Червоний браузер» оснащений своїм блокувальником реклами як в десктопній, так і в мобільній версії. У компанії заявили, що користувачі Opera не відчують змін, на відміну від користувачів більшості інших браузерів.

А от Vivaldi наголошує, що є багато засобів вирішити проблему, все залежить від того, як Google реалізує обмеження для розширень. Одним з варіантів є відновлення API, іншим – створення обмеженого сховища розширень. Єдиним великим розробником браузерів, який поки не відповів на наш запит коментарів з цього питання, є Microsoft.

Джерело: comments.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*