Єврокомісія відчитала Google, Facebook і Twitter

На думку Європейської комісії, Google, Facebook і Twitter не вживають достатніх заходів для боротьби з фальшивими новинами, які супроводжують виборчу кампанію перед виборами до Європарламенту, які відбудуться з 23 по 26 травня в 28 країнах ЄС.

Іноземне втручання у вибори в Європейський парламент і в місцеві вибори в ряді країн є зараз однією з головних турбот уряду ЄС.

За даними виконавчого директора Євросоюзу, в квітні Google, Facebook і Twitter знову не впоралися зі взятими ними восени минулого року добровільними зобов’язаннями по боротьбі з розповсюдженням фейкових новин. Згідно з позицією представників ЄК, компанії повинні докладати більше зусиль для максимально ефективного використання своїх сервісів, в тому числі і рекламних.

На думку європейських чиновників, одержуваної ними інформації як і раніше недостатньо для незалежної і точної оцінки того, як політика провідних інтернет-компаній сприяє зниженню рівня дезінформації в Мережі.

Це вже не перший випадок, коли Єврокомісія висловлює невдоволення щодо нібито бездіяльності Google, Facebook і Twitter в питанні боротьби з помилковою інформацією в інтернеті. Аналогічні претензії висловлювалися, наприклад, в кінці лютого. Тоді найбільші інтернет-майданчики також звинуватили в ненаданні відомостей про те, які заходи вживаються для боротьби з фальшивими новинами.

Джерело: comments.ua