Новий алгоритм від Google – перевірка швидкості завантаження сторінок PageSpeed (ч2)

PageSpeed ​​Insights

Цей безкоштовний сервіс не просто дозволяє оцінити, наскільки швидко завантажуються веб-сторінки, але і допомагає активно покращувати цей показник.

Частина 1

Оновлення алгоритмів Google PageSpeed ​​Insights

У липні’19 Google запустила новий алгоритм – Speed ​​Update, завдяки чому швидкість завантаження стала фактором ранжирування пошукової системи. Листопадові’18 поновлення PSI (PageSpeed ​​Insights) кардинально змінили сервіс. Тепер він працює на базі аналітики Lighthouse, вбудованої в браузер Google Chrome. Це інструмент з відкритим вихідним кодом, створений для поліпшення і контролю якості веб-сторінок. Якщо раніше PSI оцінював ресурс по дотриманню певних умов і виконанню завдань, то тепер для отримання високого балу береться до уваги тільки швидкість. Важливо, за який час на сторінці з’являється перший контент і його основна частина, скільки секунд потрібно для повноцінної взаємодії користувача з ресурсом, загальний індекс швидкості та інші характеристики.

У PageSpeed ​​Insights додана функція розкадровки, що складається з десяти слайдів, на яких ви можете побачити черговість появи контенту сторінки. Крім того, тепер сервіс дає поради щодо використання на ресурсі нових форматів картинок, – JPEG 2000, WebP і JPEG XR – які важать менше своїх попередників. Це важливий параметр, особливо сильно він відбивається на швидкості завантаження сайтів, де значну частину контенту займають різні зображення.

Що робити, якщо показники Google PageSpeed ​​Insights впали після останнього оновлення

Найближчі тижні розробники будуть тестувати оновлений сервіс на баги, які вже встигли виявитися, і усувати їх. Зараз при перевірці швидкості завантаження одного і того ж сайту сервіс може показати різні результати, а то і зовсім оголосити, що сторінка недоступна. У першому випадку потрібно робити 5-6 вимірів поспіль і орієнтуватися на середній показник, тому що сайти не статичні і їхня швидкість теж. Другий варіант – критичний: якщо таке відбувається, потрібно терміново ставити сайт на моніторинг доступності. У той же час не забувайте, що для налагодження безперебійного функціонування PSI потрібен певний строк, і щоб сайт втратив високу позицію в пошуковій видачі – теж. За один день такі речі не трапляються. Тому панікувати не потрібно, як і робити необдумані кроки – можливо, через пару тижнів доведеться їх виправляти.

А ось що зробити слід:

  • сфокусуйтеся на мобільній версії – до неї Google пред’являє більш серйозні вимоги і ставить її в пріоритет.
  • Вимкніть непотрібні бібліотеки і плагіни, вони сильно уповільнюють швидкість завантаження сайту, але при цьому навіть не задіяні в відображенні його контенту. Тут є тонкий момент: це робота тільки для досвідчених фахівців, інакше можна зовсім «зламати» сайт.
  • Зосередьтеся на досягненні моментального завантаження першого екрану: за новими умовами пошукової системи він повинен бути готовий до роботи і взаємодії з користувачем максимально швидко.
  • Перемістіть в футер (нижня частина сторінки) js, які не беруть участі у відображенні сторінки або, принаймні, першого екрану. Деякі радять і css перенести туди ж, але робити так не можна ні в якому разі. Це буде ще більше сповільнювати підготовку сторінки до взаємодії.

І не намагайтеся досягти ідеального показника. Не знаючи потрібних тонкощів, можна замість поліпшення якості ресурсу нанести йому значних втрат. Ідеальний варіант – попросити допомоги в того, хто в цьому відмінно розбирається. Після діагностики буде видно, чи все в порядку або щось дійсно потрібно міняти.

Як отримати 100/100 в Google PageSpeed ​​Insights

Далеко не всі рекомендації сервісу здатний виконати середньостатистичний власник сайту і навіть фахівець з SEO-оптимізації. Іноді такі дії в невмілих руках приносять прямо протилежний результат, і в підсумку ресурс починає втрачати свої позиції у видачі. Наприклад, рекомендований сервісом PSI перенесення JavaScript і css з хедера (верхній частині сторінки) в футер повинен робити досвідчений програміст, який знає, як правильно розмістити ці елементи. Інакше блоки ресурсу може «перекосити», а швидкість впаде замість того, щоб покращитися.

Тому, як уже говорилося вище, прагнути до результату 100/100 в PageSpeed ​​Insights не завжди розумно, а якщо ви твердо вирішили досягти досконалості, робіть це з обережністю. Пам’ятайте, що користувач важливіше оцінки PSI і він не повинен бачити на вашому сайті шматки верстки або дизайн, що з’їхав зі сторінки.

Користь сервісу

Незважаючи на всі підводні камені в роботі з цим інструментом, він все ж користується величезною популярністю і не просто так. Багато підказок, що стосуються зменшення розміру скриптів, зображень та інших елементів дійсно корисні для підвищення швидкості завантаження сайту. Використання кешу браузера, рекомендований сервісом в деяких випадках, теж дуже важлива штука для прискорення ресурсу, але зовсім непроста навіть для веб-майстрів. Тому, щоб не напартачити, краще доручити цю роботу професійній команді по оптимізації сайтів.

Частина 3

Джерело: ax.digital

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*