Внутрішня SEO оптимізація сайту – для пошукових систем Google

Оптимізація сайту – це комплекс заходів, спрямованих на підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах.

Безумовно, оптимізація сайту для пошукових систем перед його просуванням – це основний і найважливіший момент для сайту в 2019-у.

Методи оптимізації сайту можна розділити на два типи: Робота з внутрішніми факторами. Робота з зовнішніми факторами.

Внутрішня оптимізація сайту включає в себе:

1 ) Позбавлення дублів сторінок
2 ) Теги
3 ) Карта сайту – sitemap.xml
4 ) Налаштування файлу robots.txt
5 ) SEO тексти
6 ) Унікальність контенту
7 ) Перелінковка
8 ) Мікрформати або мікродані
9 ) Юзабіліті та інтерфейс

Це неповний список для внутрішньої оптимізації, але це найважливіші та основні моменти, які в подальшому ми розглянемо детальніше.

Дублі сторінок сайту

Іноді, деякі CMS (движки сайтів) створюють кілька версій однієї сторінки сайту, які доступні за кількома URL. Припустимо, головна сторінка вашого сайту може бути доступна за адресами:

http:// www. site. com/ index. php
http:// www. site. com/ index. html
http:// www. site. com/ index. htm
http:// www. site. com/ main
http:// site. com/ index. php
http:// site. com/ index. html
http:// site. com/ index. htm
http:// site. com/ main

Перевірити ви це можете і самі, просто допишіть в адресному рядку браузера після слеша index.php або index.html. Якщо сторінка відкриється за цією адресою і не видасть помилку 404, значить на вашому сайті є дублі, які необхідно усунути.

Для усунення дублів необхідно зробити 301 серверний редирект. Ця команда дає зрозуміти пошуковій системі, що сторінки, з яких зроблений редирект, переміщені на іншу адресу. Таким чином, ми склеїмо однакові сторінки сайту в одну, що відповідає вимогам Google. Також необхідно перевірити і всі інші сторінки. В основному це сторінки сортування та фільтрації товарів.

Теги сайта

Після розробки семантичного ядра сайту, необхідно оптимізувати:

– Мета-теги
– Розмістіть теги H1-H6
– Укажіть теги на зображеннях (Тег Alt)

Тег Alt

Так як пошукові системи ще не навчилися розуміти, що написано в зображенні, іншими словами, вони не знають, що там за картинка, фотографія або схема, а може і текст, кожному зображенню необхідно дати назву – альтернативний текст, який вказується в тезі Alt. Це необхідно для залучення додатково трафіку на сайт при пошуку користувачами сайту по зображеннях. Може бути, людина, яка перейшла на сайт при пошуку картинки, виявиться не зовсім цільовим клієнтом, але ви отримаєте додатковий трафік, а з ним хороші поведінкові фактори, на які звертає увагу Google.

Карта сайту – sitemap.xml

Якщо ваш сайт не містить карти сайту, що автоматично генерується, то вам необхідно її терміново зробити. Карта сайту містить список всіх адрес сторінок сайту, які повідомляють пошуковикам, що необхідно індексувати роботу. Зазвичай вона доступна за адресою:

http:// название_сайта/sitemap.xml

Перевірте прямо зараз, чи є вона на вашому сайті. Якщо немає, то зробити карту сайту можна за допомогою сервісу: http://www.xml-sitemaps.com/ Просто перейдіть за цим посиланням і прочитайте інструкцію.

Після генерації карти сайту нам необхідно размесить її в корені каталогу сайту. Для цього необхідно зайти на FTP сайту і перекинути файл sitemap.xml, який ми завантажили після генерації. Далі, додаємо карту сайту в Google webmaster tools

Додаткову інформацію про фото sitemap ви можете отримати за адресою:

http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=ru&answer=156184

Файл robots.txt

Даний файл-помічник пошукових систем повідомляє, які сторінки не потрібно індексувати пошуковим системам. Наприклад, сторінки зворотного зв’язку, друку, реєстрації, кошики або пошуку на сайті.

Загалом, в даному файлі необхідно закрити для пошуку ті сторінки, які не несуть корисної і потрібної інформації для цільового клієнта. Щоб зробити файл robots, необхідно створити файл з назвою robots і розширенням txt. Для правильного налаштування цього сайту потрібно уважно ознайомитися з командами, які необхідно використовувати:

https://support.google.com/webmasters/answer/6062596?hl=ru

Після того, як створено файл robots і правильно налаштовано, необхідно його скопіювати на хостинг сайту в корінь каталогу – туди ж, куди ми копіювали sitemap.xml. І тільки вже потім можна додавати його в вебмастер Google.

Seo-копірайтинг

Для оптимізації сайту також необхідно оптимізувати і тексти.

SEO тексти необхідні для того, щоб ваш сайт знаходили по ключових запитах, а їх, як ми знаємо, дуже багато, і писати окрему статтю для кожного запиту правильно, але дуже довго або дорого.

Тому в SEO текст можна помістити кілька десятків пошукових запитів, але не факт, що всі вони будуть працювати у видачі пошукових систем. Загалом, при правильному підході до написання текстів, працює більше половини, а то і 70% пошукових фраз. Але в ідеалі для кожного среднечастотного і високочастотного запиту повинна бути окрема стаття, тоді потрапити в ТОП-3 буде набагато більше шансів.

Унікальність контенту

При внутрішнiй оптимізації сайту перед його просуванням необхідно перевірити і «унiкалiзувати» весь матеріал на сайті. Google в результатах пошуку показу вище ті сайти, на яких розміщений унікальний текст. Перевірити текст на унікальність можно, наприклад, тут text.ru

У разі, якщо унікальність ваших текстів нижче 80%, необхідно переписати тексти, а якщо вони унікальні, то потрібно працювати над написанням нових корисних і зрозумілих SEO оптимізованих текстів.

Перелінковка

Перелінковка – це зв’язка сторінок сайту за допомогою посилань. Дана сукупність посилань формує позитивне ставлення пошукових систем до сайту. Про всі види правильної перелінковки дуже добре написано в статті Леоніда Гроховського: http://www.grohovskiy.ru/praktika-internet-marketinga-vnutrennyaya-perelinkovka-celi-sxemy-pravila/

Перелінковка сторінок ділиться на зовнішню і внутрішню. Зовнішня перелинковка – це посилання на інші сайти. А внутрішня перелінковка – це посилання, які розміщені з однієї сторінки сайту на іншу. Обидва ці види надзвичайно важливі для оптимізації сайту під пошукові системи. Для того, щоб зробити правильну перелінковку на сайті, необхідно уважно ознайомитися з видами і типами схем перелінковки, і тільки потім приступати до роботи над внутрішньою оптимізацією.

Мікродані та мікроформати

Мікроформати – це спеціальні «теги» в коді сторінки сайту в форматі HTML. Мікроформати розмічають сторінку і допомагають визначити Google, яку інформацію несе сторінка. Наприклад, це може бути сторінка з інформацією про людину, заходи, відкликання або товари. Якщо розмітка сторінки сайту відповідає вимогам Google і, припустимо, ми вказали розмітку сторінки для рейтингу, то сторінка буде виглядати в пошуку так:

Повну інформацію про розмітку сторінок сайту нам дав Google, і ми можемо ознайомитися з нею ось тут: http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=ru&answer=146897

Юзабіліті і інтерфейс сайту

Юзабіліті сайту – важлива складова, яка допоможе збільшити поведінкові фактори і конверсії сайту. Якщо у двох словах, без правильної і простої структури вашого сайту немає сенсу в просуванні. Сайт повинен бути простим і зрозумілим. Один постріл – один труп. Від простоти і зручності використання залежать продажi, реєстрації та інші конверсії.

Швидкість сайту

Який би сайт ні був красивим і зручним, а також оптимізованим, але якщо він гальмує і сторінки вантажаться повільно, то не бачити вам поблажливого ставлення пошукових систем і користувачів.

Google закликає робити інформацію «швидкою». Від швидкості пошуку інформації залежить і швидкість прогресу, а також розвиток “всього і вся”. Перевірити швидкість завантаження сторінок сайту можна за допомогою сервісу від Google:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights?hl=ru

Перше, що потрібно зробити для збільшення швидкості завантаження сайту – це вибрати якісний хостинг. Також необхідно оптимізувати всі картинки на сайті, зменшити їх розмір або якість. Ще можна відстежити всі запити сайту до баз даних, для того, щоб прибрати зайві звернення сайту, тим самим зменшивши навантаження і збільшивши швидкість завантаження сторінок.

Для внутрішньої оптимізації перед просуванням сайту необхідно виконати величезний обсяг роботи. Кожна дрібниця при оптимізації сайту може вплинути на його позиції. При оптимізації проекту доведеться користуватися десятками різних сервісів і інструментів. Просувається не оптимізований сайт посиланнями категорично не рекомендується.

Джерело: site-ok

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*